cestopisy z putování po Čechách a po Evropě

3.6. úterý - návštěva královské knihovny

Tak konečně je to tady, po práci mám sraz s Ricardem v "Black Diamondu", abych si knihovnu konečně prohlédla i uvnitř.. Vtip je v tom, že mi opět došel kredit a samozřejmě nejsme domluveni na přesném čase ani místu, to chci vidět, jestli se potkáme..=) Ještě že mě ten kluk už tak zná..=)

Ve vstupním patře se nachází kavárna a obchod se suvenýry a nezbytnými potřebami..=) Nejprve vyjíždíme až úplně nejvýš, odkud je nejkrásnější výhled na celé atrium a hlavně skrze prosklenou čelní fasádu na hladinu vodního kanálu. Jako by křivky balkonů korespondovaly s vlnami venku..=) Podíváme se i do jedné čítárny, kde objevím knihu o Praze..=) ale je tu ticho spíš jako na hřbitově než v knihovně.. Ještě okoukneme propojení staré a nové budovy a docela jsem ráda, když knihovnu opouštíme... Z toho ticha mě úplně mrazilo, bylo na mě až moc hrobový.. =) Zajímavý, když si vezmu, jak to mají v Kodani se hřbitovy..

Přecházíme přes most pro zmrzlinu a pomalu okruhem přes druhý most se vracíme ke knihovně.. Vystoupáme po schodišti na budovu archivu, odkud je krásný výhled na protější Christianhavn, kor při zapadajícím slunci.. =)

© 2009 - 2016 Světy bez hranic

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode