cestopisy z putování po Čechách a po Evropě

4. 7.  pátek - Poslední den v práci

A je to tady, tři měsíce uběhly jako voda a je čas se rozloučit.. tedy alespoň v práci, prozatím.. Cítím, jak to na mě začíná doléhat, nechce se mi to všechno opouštět, bylo to tu skvělý.. skvělá práce, skvělý lidi, skvělá atmosféra.. 
S Andreasem jsem se rozloučila už včera, odjížděl na prodloužený víkend na chalupu.. teď nastal čas uklidit počítač a pracovní stůl a dát si poslední společný oběd.. Dokončit všechny věci na projektu a vytáhnout malé překvapení.. Vím, že každý stážista tu při odjezdu dostává dárek, a  to by bylo, abych jim i já něco nedala.. Šetřila jsem si to celé tři měsíce, naprosto netknuté, což považuji za úspěch.. Ano, co jiného, než domácí slivovici.. =)) Lucka s Honzou mi před odjezdem dali malý balíček poslední záchrany, kdybych náhodou nenašla ubytování a musela spát pod Öresundským mostem.. =))) Ono to bylo zmíněno i přímo na té láhvi od slivovice, což samozřejmě všechny náramně pobavilo.. =) Vysvětlovat jim, jak správně pít slivovici se trošku minulo účinkem, jediný, kdo to zvládnul na jedničku a komu skutečně chutnala, byl Meds.. Kdo jiný.. =) A prý, že si chce začít pálit svou vlastní domácí.. =) kolík.. =) Nicméně za tímto účelem ztopil lahvičku od mé slivovice, tak uvidíme.. =) Když už ale bylo téma na alkoholu, tak všechny moc zajímalo, proč české pivo má pěnu na dva prsty.. Snažila jsem se jim to vysvětlit, co to šlo, ale myslím, že to nepochopili, no jo, když to jejich pivo není vůbec žádný pivo.. Taky si z nich dělám pořád srandu, že chutná asi jako náš Birell.. =) A když už jsme u toho, tak v Dánsku pro jistotu vůbec nealko pivo nemají! =) 
Jako dárek na rozloučenou jsem dostala tři knyhy - jednu od dánského urbanisty Gehla - Život mezi budovami, jednu o Alvaru Altovi a poslední od Petera Zuthora - Promýšlet architekturu (prý je to něco jako Bible architektury, tak uvidíme=))... Tu jsem tedy pro jistotu dostala hned dvakrát, dobrej vtípek =), takže tu druhou jsem vrátila a pravděpodobně ji při odjezdu dostane Betty.. =)
Popíjeli a povídali jsme nejprve v kanceláři a následně ještě v jedné hospůdce v ulici a celé to bylo velmi milé a příjemné.. Se všemi se postupně rozloučit, přilepit vlaječku na nově vznikající nástěnku na dveřích a adios amigos.. Najvíc mi jednoznačně bude chybět Mads.. 
Tím ale den nekončí, spíš právě naopak, Ricardo dnes slaví narozeniny, takže se s Pablem jen přesuneme o kousek dál a pokračujeme večeří a další party.. =) Potkávám tam dokonce i Slováky, jaký nezvyk po takové době mluvit česky... =) Nakonec je z toho hodně dlouhá a hodně divoká party a domů se dostaneme až někdy v ranních hodinách.. =)
 

6.7. neděle - Návštěva Louisiany

Jak řekl Mads, Louisiana je jedním ze třech míst, která člověk musí v Kodani navštívit.. na ty další dvě se chystám v nejbližších dnech .. Ona teda Louisiana není přímo v Kodani, ale asi 30 km severně od Kodaně.. Do tohohle nejslavnějšího dánského muzea moderního umění vyrážím na kole spolu s Betty.. A cesta je to přájemná, povídáme a jedeme podél moře okolo Deer parku stále na sever.. Na chvilku se zastavíme na svačinu u moře, namočíme si nohy a trochu se sluníme..
Když přijedeme na místo, těžko zabloudit nebo to minout, jelikož obrovské davy míří dovnitř, máme ohromný hlad.. Venku ale žádné stánky nejsou, proto zaplatíme vstupné a hrneme se hledat nějaké občerstvení uvnitř.. Hmm.. jedno by tu bylo, ale to je tak "hóchové", že raději budeme hlady.. =) Projdeme všechny expozice, venkovní i vnitřní, chvilku posedíme na sluníčku, ale nakonec musíme konstatovat, že jsme od tohoto slavného muzea očekávaly víc.. Budova je to pěkná, to nemohu říct.. =) ale expozice nic moc a taky jsem očekávala, že bude větší venkovní expozice, kde bylo jen pár soch a toť vše.. Nevadí, ještě mrkneme do krámku se suvenýry a už se hrneme hledat něco k pozdnímu obědu.. Popojedeme jen kousek a dáváme si pizzu, hmm ta bodne.. =) Navíc narazíme na chlapíky, taková hodně podivná skupinka, z nichž jeden zdědil po tetičce spoustu milionů, ale absolutně to s ním nehnulo a pořád chodí jako trhan, jezdí na starém kole a popíjí pivo s touhle zběsilou partičkou.. =)) Cesta domů úplně bez problémů, nádherný výlet, miluji cyklistiku v Dánsku.. =)
  

© 2009 - 2016 Světy bez hranic

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode