cestopisy z putování po Čechách a po Evropě

25.5. neděle - plavba lodí na Flaktortet

Včera jsem si udělala odpočinkový a uklízecí den, abych mohla odpoledne sledovat hokej.. Ale po té hrůze, kterou předvedli, jsem zhodnotila, že dnes raději vyrazím na výlet.. =)  S Jiříkem jsem domluvená na výlet lodí na jeden malý ostrov nedaleko Kodaně.. no ostrov, ona je to spíš pevnost, která byla uměle vytvořena na obranu Kodaně. V okolí města se takové pevnosti nacházejí tři a většinou je v nich vytvořen hotel...

Ve dvě už se naloďujeme na malý trajekt v Nyhavnu, pomalu opouštíme Kodaň a míříme na volné moře.. Je úžasné, jak tohle město vypadá úplně jinak z vody.. =) Proplujeme okolo dlouhé řady větrníků, které vypadají s těmi tmavými mraky za nimi krásně tajuplně a odhadujeme, který z dvou ostrůvků na obzoru bude ten náš... Nakonec je to ten vzdálenější, u jehož břehů zakotvíme asi po tři čtvrtě hodině plavby.. Nejprve se vydáváme na oblídku malého ostrova, ale obejít ho celý dokola trvá jen pár minut.. Snažíme se objevit nějaký obchod se zmrzlinou, ale je tu jen jedna restaurace.. =) Vystoupáme až na vrcholek pevnosti a kocháme se výhledy.. Pevnost je velmi dobře zachovalá a volně přístupná.. Válka sama o sobě musela být pěkně děsivá, kor když ji člověk musel trávit na takovémhle místě... Brrr.. Nakonec jsem ráda, když opustíme změť tmavých chodeb a opět se ocitneme na denním světle... Pro místo pikniku si samozřejmě vybereme nejvyšší bod pevnosti, odkud je krásný výhled na všechny strany a vytahujeme svačinu a samozřejmě všudypřítomné pivo.. =)))

Těsně před pátou hodinou přijíždí poslední trajekt, který nás zaveze zpět do rušného Nyhavnu, kde si konečně můžeme dát očekávanou kopečkovou zmrzlinu, usadit se s ní na břeh vodního kanálu a nastavit obličeje Punťovi.. =))

Parádní výlet, který by mě samotnou vůbec nenapadl.. Takže ještě jednou díky, Jiříku.. =)    

© 2009 - 2016 Světy bez hranic

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode